KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12999005
*
nr 1299 9005
Romain Jouven
(1873-1929), Frankrike
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 34x47cm
Kondition: färgbortfall, skadad
Romain Jouven, fransk bildkonstnär född 1873, död 1929.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 19:37:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 08:57:04
1
100 kr
3/1 16:47:36
2
150 kr
5/1 05:13:09
3
250 kr
6/1 19:27:28
4
250 kr
6/1 19:27:28
3
250 kr (Budbetjänt)
6/1 19:27:44
4
300 kr
6/1 19:31:28
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar romain jouven
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Romain Jouven
Kondition: färgbortfall, skadad
Romain Jouven, fransk bildkonstnär född 1873, död 1929.
Läs om budbetjänten
nr 1299 9005
Romain Jouven
(1873-1929), Frankrike
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 34x47cm
Kondition: färgbortfall, skadad
Romain Jouven, fransk bildkonstnär född 1873, död 1929.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 08:57:04 | 1 | 100 kr |
3/1 16:47:36 | 2 | 150 kr |
5/1 05:13:09 | 3 | 250 kr |
6/1 19:27:28 | 4 | 250 kr |
6/1 19:27:28 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
6/1 19:27:44 | 4 | 300 kr |
6/1 19:31:28 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar romain jouven
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50